l′Hydroptère – ātrākā jahta uz planētas Zeme

Francūža Alena Tebo (Alain Thébault) vadītā ar zemūdens spārniem aprīkotā milzu trimarāna l′Hydroptère komanda 4. septembrī, sasniedzot maksimālo ātrumu 55,5 mezgli, ir uzstādījusi divus jaunus kuģošanas ātruma rekordus, kas vēl ir jāratificē Pasaules Burāšanas Ātruma Rekordu padomei, un ir kļuvusi par pasaulē ātrāko jahtu.

Piektdien, 4. septembrī, kad Vidusjūrā pie Jēras (Francija) pūta 28 mezglu (14,4 m/s) stiprs rietumu vējš, trimarāna l′Hydroptère komandai, kura pagājušā gada rudenī vairākkārt neveiksmīgi, piedzīvojot pat apgāšanos pie 61 mezgla ātruma, centās sasniegt jaunus rekordus, beidzot izdevās uzstādīt divus jaunus ātruma rekordus 500 metru un vienas jūras jūdzes garās distancēs. Lai arī komandai uz mirkli izdevās sasniegt maksimālo ātrumu 55,5 (102,79 km/h) mezgli, tā tikai pēdējā, astotajā mēģinājumā 500 metru distancē uzrādīja rekorda cienīgu vidējo ātrumu 51,36 mezgli un vienas jūras jūdzes distancē – 48,72 mezgli. Video

2008. gadā ātruma rekordu 500 metru distancē Lidericā (Namībija) laboja trīs kaitbordisti, no kuriem labāko rezultātu (50,57 mezgli) uzrādīja francūzis Aleksandrs Kezergu (Alexandre Caizergues).

Šobrīd l′Hydroptère komanda jau ir sākusi kalt jaunus plānus un vēlas pievērsties ātruma rekordu sasniegšanai garajās distancēs.

Plašāku informāciju par l′Hydroptère komandu ir iespējams atrast: www.hydroptere.com un pasaules burāšanas ātruma rekordiem: www.sailspeedrecords.com


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2009.09.8 16:04

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri