Noslēgusies Trijstūra kausa regate

Daugavā pie Audupes 29. augustā tika dots starts vienai no vēsturiskākajām Latvijas burāšanas sacensībām – Trijstūra kausa regatei. Šogad šīs regates distance bija krietni īsāka kā citugad, un regates dalībniekiem bija jāveic aptuveni sešdesmit jūras jūdžu gara distance Rīgas jūras līcī (Daugava – Rīgas pieņemšanas boja – Karantīnas boja – Skultes pieņemšanas boja – Rīgas pieņemšanas boja – Daugava).

Kopumā Trijstūra kausa regatē piedalījās septiņpadsmit jahtas, kuras tika sadalītas divās ieskaites grupās (A grupā 9 jahtas; apvienotajā B un C grupā 8 jahtas). Pateicoties mērenajam Dienvidu vējam, jahtu komandas jau startā pacēla spinakerus un genakerus un ar tiem mēroja lielāko daļu distances, taču, gluži kā prognozēts, mājupceļā no Skultes pieņemšanas bojas visi regates dalībnieki bija spiesti apstāties, jo vējš uz vairākām stundām norima, lai pēc tam atgrieztos ar stipru lietu un jaunu spēku – vējš zem lielajiem lietus mākoņiem bieži mainīja virzienu, brīžiem brāzmās pārsniedzot pat 15 m/s lielu ātrumu.

Sacensības pēc bezvēja kļuva daudz interesantākas, jo jahtu komandas vairāk varēja likt lietā savu pieredzi un drosmi – kamēr dažas komandas domāja par rēvēšanos, citas drosmīgi centās nest spinakerus.

Pēc jūrā pavadītām 11 stundām un divarpus minūtēm, pirmā finišu sasniedza jahta "Mamma", kuras komanda izcīnīja 4. vietu, jo to pēc laika korekcijas apsteidza A grupas uzvarētāji – jahta "Galaxy", kas tikai par 19 sekundēm apsteidza jahtu "For Sale", un trešās vietas ieguvēji – jahta "Terrado II". B grupā uzvaru izcīnīja jahtas "Ra" komanda, kura par 9 minūtēm un 4 sekundēm apsteidza jahtu "Filias". Aptuveni tik pat daudz laika otrās vietas ieguvējiem zaudēja jahtas "Ventoux Deux" komanda.

Uzvarētāju apbalvošana notiks Latvijas Jahtkluba sezonas slēgšanas noslēguma parādē 2009.gada 26. septembrī. Tad arī tiks pasniegti Trīsstūra un Lorenz M Meesenburgh kausi.

Pievienoja: Mārcis Kalniņš 2009.09.1 16:06