Latvijas čempionāts vindsērfingā Raceboard un Tehno 293 klasēs.

15. un 16. augustā Ķīšezerā norisinājās Latvijas čempionāts vindsērfingā Raceboard un Tehno 293 klasēs. Kopumā sacensībās piedalījās 43 sportisti.

Vēja apstākļi Raceboar klasei bija ļoti piemēroti – pirmajā sacensību dienā vēja stiprums svārstījās starp 5 un 10 mezgliem, bet otrās dienas pēdējā braucienā sasniedza pat 21 mezglu, kas vairākiem dalībniekiem bija pat par stipru, lai sasniegtu finišu. Visās grupās notika 7 braucieni.

Raceboard klasē kopā piedalījās 20 dalībnieki. Par uzvarētāju kopvērtējumā kļuva jaunais, talantīgais sportists Rihards Akmentiņš, aiz sevis atstājot vecmeistaru un šī gada Eiropas čempionu Gunāru Rozenbergu. Trešo vietu, pārspējot daudzus vīrus, ieguva mūsu olimpiete Vita Matīse.

Patīkami, ka liels dalībnieku skaits un sīva konkurence bija arī Tehno 293 klasē, kurā sacentās jaunieši divās grupās – U15 un U17.

U15 grupā par čempionu kļuva liepājnieks Kristaps Keidāns, otrajā vietā Dāvids Reinis Joma, bet trešajā – Marta Ozola, kura divos braucienos spēja sasniegt finišu pirmā.

Arī U17 grupā pārliecinoši uzvarēja Liepājas sportists Ronalds Kaups, otrajā vietā atstājot rīdzinieci Martu Luīzi Averčenko. Trešo vietu ieņēma viesis no Lietuvas – Andrius Sliuburys.

Spraiga cīņa un asas emocijas bija vērojamas arī bērnu sacensībās, kurās varēja startēt ar burām līdz 3,5 m2. Ļoti labus rezultātus uzrādīja Liepājas meitenes Aleksandra Kaupa (2.vieta) un Kristīne Dejus (3.vieta), tomēr uzvaru atstājot puisim – Emīlam Asmanim.

Jāizsaka atzinība Rīgas vindsērfinga sporta skolas „Burusports” un Liepājas kluba Rietumkrasts sporta skolas vadītājiem un treneriem, kuru audzēkņi sasniedza labākos rezultātus jauniešu un bērnu grupās un ļauj turpmāk cerēt uz labiem Latvijas sportistu panākumiem Eiropas un pasaules līmeņa sacensībās.

Pievienoja: Mārcis Kalniņš 2009.08.24 14:03