Latvijas čempionāts burāšanā Micro un Topcat klasēs, 19. - 21. jūnijs.

Latvijas čempionāts burāšanā Micro un Topcat klasēs, 19. - 21. jūnijs.

21. jūnijā Rojā noslēdzās Latvijas čempionāts burāšanā Micro klases jahtām un Topcat katamarāniem. Regati organizēja Latvijas Zēģelētāju savienība, Rojas jahtklubs, Micro klases asociācija un Topcat klases asociācija. Regates galvenais tiesnesis - Juris Ailis.
Micro klasē uz starta izgāja 12 komandas. Lielākā daļa no dalībniekiem bija ar lielu starptautisko sacensību pieredzi, to vidū daudzkārtējie Latvijas čempioni - jahta Evo (Valters Romans, Raivo Elnionis, Gatis Graudums), 2008. gada Eiropas kausa ieguvēji Racer divīzijā - jahta Micross (Vladimirs Smoļakovs, Andrejs Zvjatkovs) un 2009. gada Eiropas kausa posma uzvarētāji Cruiser divīzijā - Priedaines jahtkluba jahta Julia (Ģirts Bērziņš, Pēteris Goldšteins, Aigars Kiršfelds). Visplašāk pārstāvēts, ar 8 jahtām, bija Usmas jahtklubs. Pirmo reizi regatē, ar 3 jahtām, piedalījās arī Rojas jahtkluba burātāji.
Vidēji stiprs vējš Rīgas Jūras līcī pie Rojas ostas nodrošināja ļoti sīvu cīņu distancē.  Tomēr pēkšņi uznākusī spēcīga vēja brāzma jau pirmajā braucienā krietni izmētāja visu floti. Tai laicīgi nebija sagatavojusies Rojas jahta "Pelikāns". Jahta apgāzās un piesmēlās ar ūdeni. Tomēr jau pēc īsa brīža bija klāt glābēji un nocēla no "Pelikāna" vienu komandas locekli. Jahtas izsmelšana šādos apstākļos var aizņemt pat vairākas stundas. Tomēr pēc neilga brīža no Rojas ostas palīgā nosalušajiem burātājiem atsteidzās arī Jūras spēku Krasta apsardzes kuģis, un pārņēma jahtas glābšanas darbu vadību . Ar spēcīga ūdens sūkņa palīdzību īsā laikā jahta "Pelikāns" bija pilnīgi atbrīvota no ūdens un bez bojājumiem tika aizšlepēta uz ostu.
Jahta "Evo"(Usmas jahtklubs) bija līdere visos 6 braucienos un jau pirms pēdējā brauciena nodrošināja sev kārtējo uzvaru Latvijas čempionātā. Par pārējām godalgotajām vietām līdz pat pēdējam braucienam cīnījās četras jahtas.
Kopvērtējumā 2. vietā - jahta Micros (Usmas jahtklubs), 3. vietā - jahta "Tike" (Usmas jahtklubs).
Visplašāk pārstāvētajā Cruiser divīzijā (8jahtas), pirmajā vietā - jahta"Tike", otrajā vietā - jahta "Julia", trešajā vietā - jahta "Anne Gauthier"(Usmas jahtklubs).
Topcat klases katamarāni veica pilnu sacensību programmu - 7 braucienus. Ievērojami pārāki par saviem konkurentiem bija Priedaines jahtkluba pārstāvji Didzis Gavars un Artis Remess, Latvijas čempiiona titulu izcīnot jau 3. reizi. Otrajā vietā - Silards Kamergrauzis un Sandis Rauza.

Fotogalerija    Video   Rezultāti


Pievienoja: Mārcis Kalniņš 2009.06.25 20:35

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Andris Bērziņš , andris ansbergs , Aleksandrs Hoperskis

Apsveicam vārda dienā:

Iveta Daude

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri