„SPANIEL” CEĻŠ

„SPANIEL”   CEĻŠ

 

Latvijas Burāšanas mācību asociācija (LBMA) un tās programmās iesaistītās jahtas „Spaniel” un „Viva” ir uzsākušas savu 2009.gada sezonu.

2008./2009. gadu ziemas sezonu „Spaniel” pavadīja Tenerifē, kur kapteiņa Viļņa Didrihsona vadībā 12 „Spaniel” draugu grupām bija iespēja īstenot kapteiņa Gunāra Šteinerta plānu – nepārtraukt burāšanas sezonu un ar jahtu apmeklēt vairākas Kanāriju salas.

12.aprīlī „Spaniel” komanda kapteiņa Uģa Kalmaņa vadībā uzsāka „Spaniel” atpakaļceļu uz mājām. Komanda veica 1100 jūdžu ceļu pa maršrutu Tenerife – La Gomera – La Palma – Madeira – Vigo. Iegūstot daudz neaizmirstamu iespaidu, „salu kolekcionāri” nonāca Vigo, lai būtu kopā ar Sail Training International (STI) organizētās transatlantiskās burinieku un jahtu regates „Atlantic Challenge” dalībniekiem pirms regates starta.

Diemžēl ekonomiskā krīze ir skārusi arī šo STI ilgi organizēto regati, kas notiek reizi 9 gados – uz starta Vigo izgāja tikai 11 dalībnieki. „Spaniel” komanda atbalstīja regates dalībniekus, piedaloties Komandu parādē un Buru parādē.  

Vigo „Spaniel” komanda turpināja savu tradīciju – iepazīties ar lielajiem buriniekiem. Šoreiz ar vienu no lielākajiem pasaules buriniekiem – 4 mastu barku „Kruzenshtern” no Krievijas – gan kadetu vadītajā ekskursijā pa kuģa iekštelpām, gan kāpjot tā top mastā. Savukārt „Kruzenshtern” kapteiņi un daļa no komandas viesojās uz „Spaniel”. Ja vien atradīsim atbalstu Rīgas domē, „Kruzenshtern” vizīte Rīgā ir tikai labas gribas jautājums.

Patlaban „Spaniel” komanda kapteines Signes Andersones vadībā turpina „atgriešanās ceļu” no Vigo uz Šerbūru Francijā. „Spaniel” atgriešanās Rīgā paredzēta 5.jūnijā, lai pēc 3 nedēļu sagatavošanās un treniņiem uzņemtu kursu uz regates „The Tall Ships’ Races 2009 Baltic” starta ostu Gdiņu.

Savukārt jahta „Viva” ir sākusi savu trešo burāšanas sezonu Vidusjūrā un kapteinis Vladimirs Novikovs labpāt uzņems uz jahtas gan tos, kas vēlas iepazīt Vidusjūru uz jahtas, gan apgūt burāšanas praksi.

2009.gada 8.maijā „Sail Training International” apstiprināja 2013.gada regates „The Tall Ships’ Races” maršrutu – Orhusa – Helsinki – RĪGA – Ščecina !!!

Latvijas Burāšanas mācību asociācija apsveic visus tās atbalstītājus ar šo uzvaru un aicina uz kopīgu darbu, lai pēc 4 gadiem atkal Daugavā redzētu pasaules lielāko burinieku un floti!

 

Uģis Kalmanis

Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs,

jahtas „Spaniel” kapteinis


Pievienoja: Mārcis Kalniņš 2009.05.10 10:00

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Rolands Kumpins , Andris Uiska

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri