Latvijas atklātajā čempionātā viļņu braukšanā gandrīz ideāls vējš, proti, 17 līdz 20 m/s ar brāzmām līdz 22 m/s

Š.g. 2. oktobrī vienviet Pāvilostā pulcējās visi labākie Baltijas vindsērfinga viļņu burāšanas meistari, lai cīnītos par medaļām „Aloha Latvijas atklātā čempionātā viļņu braukšanā 2008”. Čempionāts tika organizēts no Latvijas Zēģelētāju savienības un Latvijas Vindsērfinga asociācijas puses, tehniski izpildīts ar Aloha Team palīdzību.


Čempionāts bija atklāts un vienoja 20 stiprākos sportistus, tostarp iepriekšējā Latvijas kausa posma pirmās vietas ieguvēju Krišjāni Tūtānu, un 2007 Igaunijas čempionu Erno Kaasik.

 

Prognozes solīja vienreizēju vēju ar stiprumu 12-17 m/s, pūšot virzienam no Dienvidrietumiem. Pēc 11.00 tika oficiāli atklāts čempionāts un jau 12.00 bija potenciāli iespējams pirmās grupas starts. Diemžēl līdz par 15.00 vēja virziens un stiprums neatbilda nepieciešamajam, jo tas bija par daudz no krasta un zem tumšajiem mākoņiem krasi mainījās no 2-10 m/s. 15.05 sacensību galvenais tiesnesis Elmārs Smiltenieks pieņēma lēmumu sacensības pārcelt uz Liepāju! Gan braucēji, gan organizatori skraidīja pa pludmali kā skudras pakodami burāšanas un sacensību inventāru. Jau 16.25 pa labi Ziemeļu molam, kas atrodas Karaostas teritorijā tika dots pirmais starts pirmajam braucienam.

 


Vēja stiprums un virziens bija tuvu ideālam, pūta no 12-18 m/s stiprs vējš un dalībnieki izvēlējās no 3.3 līdz 4.2 m2 lielas buras!

 

Ap 19.30 gandrīz tumsā, kura mijās ar spēcīgām lietus gāzēm tika izvests pēdējais 16. starts, kura rezultātā tika noskaidrots Latvijas čempions.

 

Trešo un otro vietu ieņēma kaimiņi igauņi, attiecīgi Erno Kaasik, un Ain Harmson,. Par Latvijas pirmo čempionu viļņu braukšanā kļuva mūsu pašu sportists, Aloha Team braucējs Krišjānis Tūtāns.Rezultāti pieejami sadaļā "Kalendārs".
 

Oficiāla apbalvošanas ceremonija, video un bilžu demonstrēšana norisināsies K.Suns kinoteātri un A.Suns kafejnīcā jau divu nedēļu laikā.


Vairāk informācijas www.vindsērfings.lv, www.aloha.lv un www.surfline.lv.

 

Atbalsts čempionātam – Gaastra sails, Tabou boards, Nixon, Ibumetin, AB Tehnoloģiju korporācija, Red Bull, SWH radio, Star Shop un Windsurf.lv, kā arī visi iesaistītie aktīvisti. Īpašs paldies: Elmāram Smilteniekam, Jurim Vasiolekam, Jānim Jēkabsonam, Mark Karu, Jānim Jansonam, Edgaram Behmanim un  Mārim Ozolam.


Pievienoja: Ilze Prūse 2008.10.7 10:29

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri