Jānis Preiss ierindojas 14. vietā Pasaules čempionātā

No 8. līdz 14. septembrim Portugāles pilsētā Portimao norisinājās Pasaules čempionāts Formula Windsurfing klasē vējdēļiem. Jānis Preiss - labākais no Latvijas braucējiem ierindojās 14. vietā. Čempionātā piedalījās arī Rihards Akmentiņš, Romualds Zelčs, Māris Birzulis un Aleksejs Ļeontjevs. Kopumā Pasaules čempionātā Formula Windsurfing klasē startēja 84 burātāji.

Jānis Preiss līdz šim ir izcīnījis nozīmīgas uzvaras Latvijā un Baltijā, kļūdams par Latvijas čempionu un Baltijas kausa ieguvēju. Tāpat šogad Eiropas čempionātā Jānis Preiss ierindojās 15.vietā. Jānis tiek uzskatīts par šobrīd labāko Latvijas Formula Windsurfing braucēju un ar savu sniegumu Latvijā un ārvalstīs to ir apliecinājis.

Ansis Egle, Latvijas Vindsērfinga asociācijas izpilddirektors: " Jāņa starts pasaules čempionātā uzskatāms par veiksmīgu. Lai gan konkurence bija liela, Jānis spēja vienā no braucieniem finišēt augstajā sestajā vietā. Kopumā sīvajā cīņā izcīnītā 14.vieta 84 braucēju konkurencē ir lielisks panākums Latvijas braucējam."

Pasaules čempionātā uzvarēja Wojteks Brzozowskis no Polijas, otrajā vietā Argentīnas braucējs Gonzalo Costa Hoevel, trešajā vietā Michal Polanowski no Polijas. Jānis Preiss ierindojās 14. vietā, Māris Birzulis 37. vietā, Romualds Zelčs 50. vietā, Aleksandrs Ļeontjevs 56. vietā un Rihards Akmentiņš 61. vietā.

Intervija ar labākajiem Latvijas braucējiem Jāni Preisu un Māri Birzuli, kas veidota piektdien, 12. septembrī pēc vienpadsmitā brauciena, apskatāma šeit.

Pievienoja: Ilze Prūse 2008.09.23 19:15