Latvijas burātāju komanda izcīna vērtīgo 3. vietu CISM Eiropas čempionātā burāšanā!

CISM Eiropas čempionātā burāšanā, kas aizvadītajā nedēļā norisinājās Polijas pilsētā Vengoževo, Latvijas pirmā komanda spēja izcīnīja trešo vietu. Savukārt Latvijas otrā komanda ierindojās sestajā pozīcijā. Eiropas valstu militārie klubi ir ar labām sporta burāšanas tradīcijām un šajos klubos darbojās daudzi izcili burātāji, pasaules un eiropas čempioni un Olimpisko spēļu dalībnieki. Sacensībās bija ieradusies izcilu sportistu "buķete".

Latvijas pirmajā komandā startēja LLKA sportisti Matīss Alviķis, Mārtiņš Dančauskis un jaunsargs Kaspars Žilins. Pēc neveiksmīgiem pirmajiem četriem braucieniem, kuros ne reizi netika izcīnīta augstāka vieta par astoto, nākamajos piecos braucienos komanda vienu reizi ieņēma piekto pozīciju, bet visos pārējos startos LAT 1 ierindojās pirmajā trijniekā. Savukārt pēdējā braucienā Latvijas pirmā komanda sīvā cīņā izrāva ceturto vietu, par vienu punktu apsteidzot Polijas otro komandu un izcīnīja bronzas medaļas.

"Jau četras minūtes pirms pēdējā brauciena starta mūs sedza un mēģināja noķert divas Polijas komandas uz kādu taktisku, provokatīvu pārkāpumu, jo viņiem bija uzdevums nosegt mūs tā, lai Polijas otrā komanda spētu finišēt mums priekšā," par pēdējā brauciena notikumiem aģentūrai LETA pastāstīja Matīss Alviķis. "No starta poļu komandas veica izrāvienu, atstājot mūs 50 metrus aiz muguras, bet vēja maiņu un arī Polijas komandu taktisko kļūdu rezultātā mums izdevās pirmo distances marku apņemt ceturtā vietā."

"Tomēr, tā kā pirms pēdējā brauciena LAT 1 par punktu zaudēja, lai iegūtu bronzu, bija nepieciešams apdzīt vēl vienu komandu, un izvirzītos pretiniekiem par vienu punktu priekšā. Tas mums arī izdevās, lielā ātrumā apdzenot Polijas trešo komandu un finišā apsteidzot viņus mazāk kā par metru," teica Alviķis. Kopvērtējumā Latvijas pirmā komanda savāca 36 punktus.

Tikmēr Latvijas otrajai komanda, kuras sastāvā startēja LLKA sportisti Madars Alviķis, Kristaps Kārkliņš un jaunsargs Artūrs Inozemcevs,

sekmīgākais bija otrais brauciens, kurā tā spēja izcīnīt otro vietu.Sacensību pirmās četras dienas Latvijas otrā komanda stabili turējās ceturtajā vietā. Neveiksmes pēdējā dienā ar laivas defektu un zaudējot protestu LAT 2 savāca 50 punktus, kas tai 17 komandu konkurencē deva sesto rezultātu. Kopvērtējumā apbalvoja pirmās sešas vietas un tas Latvijas sportistiem un līdzjutējiem deva milzīgu gandarījumu par paveikto.

Sacensībās pārliecinoši uzvarēja Vācijas pirmā komanda ar "470" olimpisko spēļu 10 vietas kapteini Zellmeru Lukasu, otro vietu izcīnīja polijas valstsvienības pirmā komanda ar Mysliviecu Wojciechu pie stures un trešie LLKA sportisti Matīss Alviķis, Mārtiņš Dančauskis un Kaspars Žilins.

1. GER1 - 12 punkti

2. POL1 - 17 punkti

3. LAT1 - 36 punkti

4. POL2 - 37 punkti

5. TUR1 - 45 punkti

6. LAT2 - 50 punkti