Māra Gaiļa Ķīpsalas balvas regate – izdevusies!

Š.g. 13. septembrī Daugavā iepretim Ģipša fabrikai Ķīpsalā notika Māra Gaiļa Ķīpsalas balvas regate. Regati vadīja LZS Goda prezidents Māris Gailis. Regatē piedalījās 45 dalībnieki un 31 jahta (vējdēlis), t.sk., 7 „Micro”, 7 „Raceboard” un 17 „Optimist”.  Notika visi plānotie 4 braucieni, un 1 sliktāko „meta” laukā. Regatē valdīja spraigs Z, ZA virziena vējš 5 - 7 m/s. Tiesa, šoreiz bija tik auksts, ka ūdens bija siltāks nekā gaiss.

Vissīvākā konkurence bija vērojama „Optimist” klasē. Pēc 1. brauciena vadībā bija Dana Spuriņa, pēc 2. brauciena līdera pozīcijā bija Rolands Zaļkalns, pēc 3. brauciena 1. vietā bija Marta Rause... Un pirms pēdējā starta R. Zaļkalnam un M. Rausei bija vienāds punktu skaits un absolūti vienādas iespējas uzvarēt. Savukārt 4. braucienā, lai gan sākumā bija kopējais „falšstarts”, un M. Rauses uzvara vēl bija iespējama, pēc tam visu izšķīra M. Rauses pieskaršanās markai, kā rezultātā viņa bija spiesta veikt „360 grādu apgriezienu”. Uzvaru kopvērtējumā izcīnīja 2007. gada regates uzvarētājs B. grupā – R. Zaļkalns (UJK), 2. vietā D. Spuriņa (PJK) un 3. vietā M. Rause (LLKA). Bet B grupā šogad uzvarēja Ričards Zvilna (PJK), kas kopvērtējumā ieņēma godpilno 4. vietu, B. grupas 2. vietā Madara Leimani (UJK), 3. vietā Matīss Jurgenovskis (PJK).

Arī „Micro” klasē cīņa bija ne mazāk nopietna, jo kā nekā šī regate ir iekļauta „Micro” klases reitingā (skat. sadaļu „Latvijas izlase”). Visi „Micro” startēja pāris sekunžu laikā, un gandrīz vienmēr vairums jahtu arī finišēja ne vairāk kā 20 sekunžu ietvaros. Sevišķi vienkāršs un tai pat laikā sevišķi nozīmīgs bija distances pirmais posms, kurā jahtām ļoti mainīga vēja apstākļos bija jāatrod „pareizās vēja maiņas”, lai pēc iespējas labākā pozīcijā apņemtu 1. marku, un līdz ar to mazākā kļūda startā vai šī posma laikā nozīmēja salīdzinoši lielu zaudējumu arī braucienā kopumā. Dramatisks izrādījās jahtas SOLO finišs 2. braucienā – nofinišējot visizdevīgākajā pozīcijā SOLO uzreiz pēc finiša pēkšņi kļuva nevadāma un netīši patraucēja citu jahtu finišu, iespaidojot jahtu VINDA un TIKE rezultātus. Regates kopvērtējumā nu jau ceturto gadu pēc kārtas „Micro” klasē uzvarēja jahta EVO (stūrmanis - Valters Romans, komandā - Gatis Graudums, Andrejs Buls), 2. vietā – jahta JULIA (stūrmanis – Ģirts Bērziņš, komandā - Pēteris Goldšteins, Eduards Celitāns), bet 3. vietā parādot lieliskus rezultātus pēdējos braucienos un 4. braucienā gandrīz pat apsteidzot uzvarētāju EVO – jahta VINDA (stūrmanis – Aivars Lakstīgala, komandā - Mārtiņš Lakstīgala, Monta Lejasbūda).

Savukārt „Raceboard” klasē spraigākā sāncensība bija nevis par 1. vai 2. vietu, bet gan par 3. vietu! Uzvaru regates kopvērtējumā pārliecinoši izcīnīja pieredzējušais Gunārs Rozenbergs un 2. vietu izcīnīja Alvis Ozoliņš. Taču, kas attiecas uz 3. vietu – lai gan vēl pirms pēdējā brauciena vienāds punktu skaits bija gan Aldim Šuriņam, gan Gundaram Osim, pēdējā braucienā nedaudz labāks bija G. Osis un līdz ar to – viņam arī 3. vieta kopvērtējumā!

Regates uzvarētāji balvā saņēma Māra Gaiļa Ķīpsalas balvas regates tradiocionālās sudraba planketes, kā arī citas īpašas balvas, piemēram, barometrus. u.tml.

Māra Gaiļa Ķīpsalas balvas regati organizēja biedrība „Burinieks” sadarbībā ar Latvijas Zēģelētāju savienību. Regates galvenais tiesnesis – Armands Plāte, protesta komitejas priekšsēdētājs – Ģirts Bērziņš. Regati atbalstīja veikals „Klips-B”. Regates organizatori pateicīgi arī LLKA un LOKBA par aizdotajām markām, Jānim Smelterim par tiesneša kuģa vadīšanu un Valdim Eistreiķim par regates motorlaivas vadīšanu.

Regates rezultāti pieejami sadaļā „Kalendārs”.

Regates foto drīzumā būs pieejamas sadaļā „Foto galerija”.

Kontaktpersona: Ilze Prūse, mob. 26370883, e-pasts: ilze.pruse@sailing-latvia.lv

Pievienoja: Ilze Prūse 2008.09.15 12:27