Regatē uzvar PINGVĪNS

Sestdien, 6. septembrī, Lielupē pie Pils salas astoņas jahtas aizvadīja cīņu par Jelgavas pilsētas burāšanas čempionāta priekšpēdējās, sestās, kārtas uzvarētāja titulu. Sacensības tika atklātas ar kluba karoga pacelšanu, ko veica iepriekšējās sacīkstēs uzvarējušās jahtas NIKA ekipāža - Jelgavas Jahtkluba vispieredzējušākais burātājs Viktors Jakovļevs un matrozis, arī aktīvs peldētājs, Ņikita Gorbatko.

Regatē bija ieplānoti divi braucieni, un īsi pirms pusdienlaika, kad tika dots pirmais starts, varēja tikai minēt, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai jahtas tik tikko manāmajā vējā sasniegtu finišu. Tomēr pirmā brauciena laikā vējš nedaudz pieņēmās spēkā, un nākamajā laikapstākļi jau bija sacensībām labvēlīgāki.

Tā kā sacensību dalībnieku skaits bija neliels, tie netika dalīti pa klasēm, bet abos braucienos startēja kopā. Kā «Ziņām» sacīja komandas «Pingvīns» kapteinis Aivars Āboliņš - ja dalībniekus vēl iedalītu klasēs, būtu jārīko vairāk braucienu, turklāt vairākās klasēs dalība automātiski nozīmētu arī uzvaru.

Pirmajā braucienā visātrāk finišu sasniedza «Nimfa» (kapteinis Romāns Semjonovs, matroži Gatis Vāczems un Genādijs Čerpinskis), kam sekoja «Pingvīns» ar daudzpieredzējušo kapteini Aivaru Āboliņu un matrozi Daini Mēteru komandā un jau minētā «Nika».


Otrajā braucienā vietu secība pirmajā trijniekā bija nedaudz atšķirīga - «Nika» saglabāja trešo pozīciju, «Nimfa» noslīdēja uz otro, bet pirmo vietu pārliecinoši ieņēma un punktu skaita ziņā to panāca «Pingvīns». Tā kā A.Āboliņa vadītā komanda otrajā braucienā uzrādīja augstvērtīgāku rezultātu, «Pingvīns» izcīnīja uzvaru arī visā posmā.

«Mācieties!» saņemot balvu par gūto panākumu, ar sev raksturīgo humoru noteica burātājs.

Vai nu šī izteikuma, bet drīzāk gan - senas tradīcijas dēļ, viņam kā uzvarētājam nācās izbaudīt «ielidošanu» aptuveni 15 grādus vēsajā Lielupes ūdenī... Tiesa, pirms viņa Jelgavas Jahtkluba komodors Aleksandrs Jakovļevs, kura vadītā ekipāža šoreiz trijniekā neiekļuva, šādu izpeldēšanos pats sev sarīkoja labprātīgi.

Nākamais čempionāta etaps un sezonas noslēgšana notiks jau septembra nogalē.

Informācijas avots: Zemgales ziņas
Foto: Māra Ozola


Pievienoja: Ilze Prūse 2008.09.10 17:06

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri