4. septembrī Jūrmalā tiks atklāta izstāde "Buru foto 2007"

Š.g. 4. septembrī Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29, Majoros) plkst. 18.00 tiks atklāta ceļojošā izstāde "Buru foto 2007". Pateicoties Jūrmalas pilsētas muzeja atbalstam, "Buru foto 2007" Jūrmalā būs aplūkojama no 3. līdz 21. septembrim. Un zīmīgi, ka Jūrmala ir jau "Buru foto 2007" ceturtā viesošanās vieta (iepriekš izstāde bija aplūkojama Rīgā, Usmā un Ventspilī).
 
Izstādē „Buru foto” iekļautas 22 fotogrāfijas, kas tās apmeklētājiem paver iespēju iepazīties ar Latvijas burāšanas dzīves daudzveidību un īpašo noskaņu. Fotogrāfijās attēloti gan dažādi burāšanas veidi (piem., kreiserburāšana, ledusburāšana, vindsērfings, burāšana ar švertjahtām u.c.), gan burātāju ikdiena (jahtklubu dzīve un gatavošanās regatēm), gan burātāju personības. Turklāt zinātkārākajiem izstādes ietvaros ir iespēja arī uzzināt nozīmīgākos faktus par burāšanu Latvijā un pat iemācīties šo to jaunu, sadzīvē noderīgu.

Ceļojošo izstādi „Buru foto 2007” ir izveidojusi Latvijas Zēģelētāju savienība, un tā ir pirmais šāda veida pasākums Latvijas burāšanas vēsturē.
 

Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Armands Plāte: "Šī izstāde burātājiem ir ļoti nozīmīga, jo tā satuvina mūs ārpus regatēm. Taču pats būtiskākais - šī izstāde ir viens no pasākumiem, kas veicina burāšanas tradīciju pārmantojamību un labās pieredzes izplatīšanos. Šī izstāde ir burātāju dialogs ar tiem, kas vēl tikai interesējas par burāšanu." Viena no izstādes foto autorēm, foto atlases uzvarētāja Astra Zaļkalne: "Šī izstāde ir lieliska parādīt citiem, ar ko mēs, burātāji, nodarbojamies un kas mēs esam! Liels paldies izstādes organizatoriem!".


Fotogrāfijas ceļojošai izstādei no kopumā gandrīz 500 darbiem, kas tika iesūtīti foto atlasei "Buru foto 2007", izvēlējās žūrijas komisija, kurā ietilpa AS "Diena" valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, kādreizējais Latvijas ministru prezidents un Latvijas Zēģelētāju savienības goda prezidents Māris Gailis, viens no Latvijā pazīstamākajiem fotogrāfiem burātājs Gatis Rozenfelds, Sony Alfa spoguļkameru sūtnis Valdis Brauns, kā arī mākslinieks un Latvijas burāšanas gadagrāmatas 2007 dizaina autors Rihards Delvers.

 

Kontaktpersona: Ilze Prūse, mob. 26370883, ilze.pruse@sailing-latvia.lv


Pievienoja: Ilze Prūse 2008.09.3 10:00

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri