Noslēdzies TOPCAT Pasaules čempionāts

Jūrmalā veiksmīgi noslēdzies Pasaules TOPCAT K1 čempionāts 2018 un noskaidroti šī gada uzvarētāji.

Pēc mainīgiem laikapstākļiem, negaisiem un bezvēja viļņiem piecu dienu garumā ir beigušās gada nozīmīgākās sacensības TOPCAT klases burātājiem. Kopā finišēti un ieskaitīti seši braucieni katrā grupā, pēc kuru rezultātiem arī secināja, kuri tad ir šo sacensību spēcīgākie burātāji.

Kā čempioni šogad mājās devās Vācijas valsts sportisti, ieņemot pirmo vietu visās trīs grupās un izcīnot visu medaļu komplektu K1 grupā:

1. vieta- Sasha Treichel un Rene Treichel,2.vieta -Maike Lieser un Lisa Hierl, 3.vieta-Uta Eyck un Wolfgang Kordes.No pašmāju sportistiem augstāko vietu izcīnīja tandēms- Didzis Gavars un Jānis Līkais, noslēdzot Pasaules čempionātu pirmajā desmitniekā- 9.vietā.

K2 grupā pirmajā vietā pārliecinoši ierindojās Vācijas burātāji Zank Robert un Kirchherr Sophie, un arī K3 un K3X konkurencē zelta medaļu izcīnīja Vācijas sportisti no kluba Segler-Club Neubau.

Čempionātā piedalījās burātāji no deviņām pasaules valstīm un kopā startēja 60 katamarāni. Latviju šogad pāsrtāvēja veselas 6 komandas, un no tām trīs komandas noslēdza sacensības labāko divdesmitniekā.

Latvijai bija liels gods organizēt šīs nozīmīgās sacensības un tas noteikti bija izaicinājums, kas nesa jaunu pieredzi, patīkamas emocijas un baudāmu čempionātu gan dalīniekiem, gan skatītājiem.