Jahta SPANIEL finišējusi regati "The Tall Ships’ Races 2008"

Ar apbalvošanas ceremoniju 2008.gada 21.augustā Nīderlandē Denhelderā ir noslēgusies Starptautiskās burāšanas mācību organizācijas rīkotā gadskārtējā regate The Tall Ships’ Races 2008. Regatē piedalījās 80 burinieki un jahtas no 22 valstīm, t.sk. no tādām tālām zemēm kā Meksika, Brazīlija, Ugurgvaja un Omānas. Latviju šajā regatē kā vienmēr pārstāvēja jahta Spaniel.
 

Pirmais pārbaudījums Spaniel komandai bija 3 nedēļu ilgais pārbrauciens uz regates starta ostu Liverpūli, kura laikā tika piedzīvotas gan vairākas vētras Ziemeļjūrā, gan apmeklētas Dānijas, Vācijas, Beļģijas, Īrijas un Lielbritānijas ostas.

Regates pirmajā posmā Liverpūle – Maloi (Norvēģija) Spaniel komanda izcīnīja 3.vietu savā C klasē 9 dalībnieku konkurencē. Šī Spaniel komandai bija jau 13. godalgotā vieta 11 gadu laikā. Šī regates posma Spaniel kapteinis Krišjānis Lamberts par sacensībām teica: „Regate notika pilna spektra laika apstākļos – no drīzāk Vidusjūrai raksturīgas karstas saules un bezvēja līdz vairāk kā 40 mezglus stipram vējam un šīs pārmaiņas reizēm notika tikai dažu stundu laikā.”  
 
Pirmajam sacīkšu posmam sekoja kruīza posms pa skaistajiem Norvēģijas fjordiem uz Bergenu. Regates otrajā posmā Bergena – Denheldera Spaniel komanda ierindojās 7.vietā C klasē 12 dalībnieku konkurencē.
 
23.augustā regates flote atstāj Denhelderu. Lielākā daļa flotes burinieku un Spaniel kā vienīgā no šīs regates jahtām dosies uz nākošās STI rīkotās regates starta ostu Falmutu Lielbritānijā, lai piedalītos regatē Funchal 500 Tall Ships Regatta pa maršrutu Falmuta – Ilhavo (Portugāle) – Funšala (Madeiras sala, Portugāle).
 
Spaniel 2008.gadā Latvijā neatgriezīsies, bet no Funšalas dosies uz Tenerifes salu Kanāriju salās, kur paliks līdz 2009.gada aprīlim, veicot 8-12 dienu ilgus kruīza braucienus un burāšanas apmācību programmu Kanāriju salās. Interesentus lūdzam pieteikties pie Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētāja Uģa Kalmaņa: kalmanis@hanza.lv , tel. 67320213.     

Foto "Regates posma Bergena - Denheldera starts" no http://www.sailtraininginternational.org/


Pievienoja: Ilze Prūse 2008.08.20 14:41

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri