Lietuva Olimpiskajā regatē "Laser-R" klasē izcīna sudrabu!

Šodien, 19. augustā, Lietuvas sportiste Gintare Volungeviciute izcīnīja savu pirmo olimpisko medaļu - "Laser-R" klasē 28 burātāju konkurencē viņa pārliecinoša 2. vieta. Turklāt šī ir arī pirmā olimpiskā medaļa Lietuvas burāšanas vēsturē! Olimpiskā regate burāšanā notika Qingdao pilsētā Ķīnā, un kopumā lielāko daļu regates laika vējš bija salīdzinoši lēns, mainīga virziena.

Kopumā notika 9 + 1 brauciens. Divos no 9 braucieniem G. Volungeviciute izcīnīja 1. vietu, vienreiz 3. vietu un divreiz 4.vietu. Arī pusi no t.s. "medaļu brauciena" G. Volungeviciute bija 1. vietas pozīcijā, un nu jau olimpiskā čempione ASV sportiste Anna Tunnicliffe, lai gan nevienā braucienā neizcīnīja 1. vietu, kopvērtējumā pašā regates noslēgumā tomēr viņu apsteidza. "Esmu ļoti lepna par sevi. Esmu arī ļoti priecīga saņemt savai valstij pirmo olimpiskās burāšanas medaļu. Man jāsaka, ka Anna ir visstiprākā. Emu ļoti apmierināta ar savu rezultātu. Vēlos pateikties savam trenerim. Viņš ir bijis ar mani kopā 12 gadus." saka G. Volungeviciute.
 
Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Armands Plāte saviem lietuviešu kolēģiem Robertam Darģim (Lietuvas Burāšanas savienības prezidents), Artūram Dovydenam (Lietuvas Burāšanas savienības viceprezidentam) un Linam Tamkvaitim (Lietuvas Burāšanas savienības izpilddirektoram) jau ir nosūtījis apsveikumu par augstajiem panākumiem Pekinas Olimpiskajās spēlēs, izsakot viskvēlākos apsveikumus Gintarei Volungeviciutei, lietuviešu burātāju sabiedrībai un Lietuvas Burāšanas savienībai. Taču A.Plāte atzīmē, ka šis panākums ir nozīmīgs ne tikai lietuviešu burātājiem, bet arī latviešiem, jo tas pierāda, ka augstākā kaluma Olimpiskās medaļas var izcīnīt ne tikai burāšanas tradicionālās  lielvalstis, bet arī mazāku valstu burātāji.
 
Līdz olimpiādei G. Volungeviciute pasaules rangā  bija devītā.
 
Foto no http://www.isaf.org/olympics/


Pievienoja: Ilze Prūse 2008.08.19 14:12

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Andris Bērziņš , andris ansbergs , Aleksandrs Hoperskis

Apsveicam vārda dienā:

Iveta Daude

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri