Jelgavas domes kausu izcīna jahta NIKA

Sešas Jelgavas Jahtkluba ķīļjahtas 9.augusta pusdienlaikā Lielupē pie Pils salas sāka cīņu par pilsētas domes dāvāto ceļojošo trofeju. Katrā no trim regates posmiem bija cits uzvarētājs, bet punktu kopvērtējumā pirmo vietu un galveno balvu izcīnīja  NIKA. Tās kapteinis - kluba biedrs ar vislielāko burātāja stāžu - Viktors Jakovļevs, matrozis - Ņikita Gorbatko.

 

Pirmā brauciena uzvarētājai NIMFAi (kapteinis Romāns Semjonovs, matroži Gatis Vāczems un Genādijs Čerpinskis) galarezultātā otrā vieta, bet trešajā vietā ierindojās PINGVĪNS ar kapteini Aivaru Āboliņu un matrozi Daini Mēteru komandā.

«Šodien vējš distances laikā bija ļoti mainīgs - no brāzmaina līdz pat ļoti lēnam,» Aivars Āboliņš atzina, ka tādējādi bijis ļoti interesanti vienas regates laikā pārbaudīt burātāju varēšanu dažādos vēja apstākļos. Ūdenstilpes izmērs savukārt izlīdzina priekšrocības, kas lielajām jahtām varētu būt plašākos ūdeņos, tāpēc faktiski atšķirīgās klasēs iedalāmās kluba ķīljahtas Lielupē var mēroties spēkiem līdzvērtīgi.

Sacensību otrajā daļā buras uzvilka četras «Lazer» klases jahtas, kas tāpat uzvarētāju noskaidroja trīs braucienu kopsummā.

«Praksei vajadzētu sākties ar šādām vienas buras jahtām,» pieredzējušais burātājs A.Āboliņš skaidro, ka pati pirmā māka, kas jāapgūst uz ūdens, ir spēja «redzēt» vēju. Vaigi, deguns, dūmi, karodziņi mastā, vilnīši ūdenī - daudz ir pazīmju, kuru apgūšanu tad arī sauc par burātājam tik nepieciešamo vēja izjūtu. Pārējais jau ir tehniskas un krastā iemācāmas lietas.

Šoreiz arī «Lazer» konkurencē uzvarēja pieredze - pirmajās divās vietās ierindojās lielās klases burātāji Sergejs Vasiļjevs un kluba komodors Aleksandrs Jakovļevs, bet trešajā vietā - jaunais entuziasts Ņikita Gorbatko.

Sešus gadus krastā stāvējušo jahtu ZEMGALE  sacensību dienā ūdenī ielaida Andris Aņisimovs.

«Daži mēneši remontam bija nepieciešami,» Andris bilst, ka lielāko darbu paveicis dēls Artūrs. Līdz sacensībām ZEMGALE gan vēl netika, bet pāris slaidu loku Lielupē iemēģināja. «Līdz ar to mums klubā jau ir divpadsmit buru,» A.Āboliņa teiktais «tulkojumā» nozīmē - pusducis lielo jahtu.

Raksts un foto pārpublicēti no Zemgales ziņu portāla. Autore: Maija Laizāne. Fotogrāfe: Elga Dudareva.


Pievienoja: Ilze Prūse 2008.08.13 19:30

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Valdis Elnionis

Apsveicam vārda dienā:

Valdis Vancovičs , Valdis Elnionis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri