Roņu pirts regate

Sestdien līdz pusdienlaikam visi dalībnieki bija modušies un pēcpusdiena pagāja apceļojot salu, apmeklējot muzeju un baznīcu. Daži dalībnieki izvēlējās maršrutu apkārt salai doties ar kājām, kā arī ar riteņiem. Piecos vakarā visi dalībnieki tika pulcēti Limo pirtī uz pēršanos, gaļas cepšanu un Lāčplēša alus baudīšanu.

Pirtī arī tika draudzīgi noskatītas multfilma „Lācis” un Sony Baltic Open Regatta’08. Kad visi bija kārtīgi nopērušies un nopeldējušies jūra, tad atgriezāmies ostā, kur vakara pasākums turpinājās ostas bāriņā. Pēdējie līksmotāji bāra deju grīdu pameta tikai ap četriem no rīta.

Svētdienas rītā jau septiņos uz jahtām sākās rosība. Visi uzsāka gatavošanos deviņos paredzētajam startam. Deviņos visas jahtas sāka cīņu otrajā posmā. Pūta svaigs SW vējš ar ātrumu 7 – 10 m/s. Cieši pie vēja jahtas uzņēma kursu uz Enguri. Pie Igaunijas teritoriālo ūdeņu robežas regati sagaidīja krasta apsardzes kuģis K-06. Bet apsardzes kuģis nebija vienīgais, kurš tur gaidīja regati. Kārtīgs lietus mākonis ar vēja brāzmām līdz 15 m/s arī šķērsoja regates kursu. Tuvojoties Mērsragam vēja virziens izmainījās uz labvēlīgo W virziena vēju. Sīva cīņa par pirmo vietu notika starp jahtām Anna-Roza un Ra, kuras abas cieši blakus cīnījās par ātrākās jahtas titulu. Nepilnas divas stundas pēc pirmās jahtas finiša, finiša līniju 16:16 šķērsoja pēdēja sacensību dalībniece.

17:30 visi dalībnieki tika pulcēti ostā uz apbalvošanas pasākumu. Pirmo trīs vietu ieguvēji tika apbalvoti ar ozolkoka alus kausiem un šampanieti, kā arī pirmo vietu ieguvēji savā īpašumā ieguva speciālos jahtkluba vimpelīšus. A grupā ar 0.1 punkta pārsvaru pār jahtu ANNA-ROZA uzvaru izcīnīja jahta RA. Tik pat sīva cīņa notika arī B grupā, kur ar 0.1 punkta pārsvaru pār jahtu FUNKY DUCK uzvaru izcīnīja jahta AUDA. C grupā tikai nedaudz zaudējot (pirmajā posmā minūte un 43 sekundes, otrajā posmā tikai 10 sekundes) jahtai LA ROUGE trešo vietu izcīnīja jahta VIRGO. Otrajā vietā palika jahta LA ROUGE un uzvaru izcīnīja jahta DIKS. Tradicionālo šampanieti, kā ātrākā jahta, kura pirmā šķērso finiša līniju Engurē, izcīnīja jahta ANNA-ROZA par 9 minūtēm finiša spurtā apsteidzot jahtu RA. Augstu ātruma latiņu distancei Engure – Roņu sala uzstādīja jahta RA pirmo nakts posmu 37.8 j.j. veicot 4 stundās, 45 minūtēs un 13 sekundēs.

Sirsnīgu paldies no organizatoriem izsakām Latvijas Krasta apsardzes kuģim K-06, kurš pavadīja regates dalībniekus līdz Igaunijas teritoriālajiem ūdeņiem un atkal sagaidīja atpakaļceļā. Pateicība personīgi Ilmāram Lakšam un Albertam Rozinam par operatīvu un ātru laivu apmērīšanu un ORC-Club balles piešķiršanu vienām sacensībām jahtām, kuras vēl nebija paspējušas iegūt savā īpašumā ORC sertifikātu. Paldies uzņēmumam „Kodoli” un veikalam DiviPlus par atbalstu balvu sagādāšanai regates uzvarētājiem. Un vislielākais paldies visiem dalībniekiem par izturību, kuri cīnījās ar stipro vēju līdz galam abos Roņu Pirts Regates posmos.

Tiksimies nākošgad atkal no 7 – 9 augustam.

Pievienoja: Ilze Prūse 2008.08.11 19:26