Laimīgu Jauno 2017. gadu!

 Cienījamie burātāji!

2016. gads ir aizritējis zem Olimpiskā karoga – tas ļāvis Latvijas burātājiem pēc 8 gadu pārtraukuma atgriezties pasaules svarīgākajā un nozīmīgākajā sporta forumā! Ketijas Birzules dalība RIO olimpiskajās spēlēs ir augsts sasniegums pats par sevi, bet tas arī iezīmē visas Latvijas burātāju saimes jauno enerģiju un attīstības tendences.

Sportistu rezultāti Optimist un BIC Techno klasēs ir strauji uzlabojušies gan Baltijas, gan arī pasaules mērogā. Tas ir vairāku pēdējo gadu darba rezultāts, kura pamatā ir Latvijas vadošo jahtklubu un sportistu vecāku ieguldījums. Ir augusi ne tikai kvantitāte, bet arī kvalitāte. Lielais jauno un talantīgo sportistu skaits ir veicinājis arī pārējo burāšanas klašu attīstību. Kā piemēru var minēt decembrī aizritējušo Pasaules junioru čempionātu burāšanā Jaunzēlandē – visi trīs Latvijas sportisti uzrādīja labākus rezultātus kā pērn Malaizijā!

Latvijā 2016. gadā ir aizvadītas daudz un interesantas sacensības. Paldies Kuivižu jahtklubam par Latvijas čempionātu jauniešiem, kurš pirmo reizi tika aizvadīts, apvienojot burāšanas klases un vindsērfinga BIC Techno klasi. No starptautiskajām sacensībām jāatzīmē Pasaules čempionātu Raceboard Masters Ķīšezerā un Eiropas vindsērfinga festivālu Liepājā, kura ietvaros norisinājās Eiropas čempionāts Formula Windsurfing.

Vēlos izteikt atzinību mūsu sportistiem, kuri piedalījušies starptautiskajās sacensībās. Paldies par medaļām Madaram Alviķim par izcīnīto 3. vietu Eiropas čempionātā DN ledusburāšanā un Jānim Preisam par izcīnīto 3. vietu Eiropas čempionātā Formula Windsurfing. Ketija Birzule izcīnīja 24. vietu RIO olimpiskajās spēlēs, tāpat viņas kontā arī 11. vieta Pasaules RS:X junioru čempionātā Kiprā, kā arī 9. vieta Pasaules junioru burāšanas čempionātā Jaunzēlandē. Vēlos atzīmēt arī citu sportistu augstvērtīgo sniegumu plašajā pasaulē – Mārtiņš Atilla, Eduards Pļaviņš, Matīss Punte, Jēkabs Čeže, Elizabete Meņģele, Estere Kumpiņa, Agija Ēlerte, Veronika Čače, Kārlis Zvilna, Ričards Zvilna un Artjoms Švecovs.

Latvijas Zēģelētāju savienībai gads sākās ar pārmaiņām – tika ievēlēts jauns Valdes sastāvs. Neskatoties uz šīm pārmaiņām, biedrība ir aktīvi piedalījusies sportiskās izaugsmes un burāšanas attīstības veicināšanā. Šogad, sadarbībā ar Olimpisko solidaritāti noorganizējām otros treneru kursus. Savukārt, sadarbībā ar World Sailing jaunattīstības valstu programmu, atbalstījām Laser burātāju treniņnometni Holandē un E. Kumpiņas dalību Pasaules junioru čempionātā. Veiksmīga sadarbība ir izveidojusies arī ar Rīgas Domi, kura finansiāli atbalstīja gan Raceboard Masters organizēšanu, gan arī Rīgas sportistu dalību 7 dažādās starptautiskajās sacensībās.

Nākamais gads solās būt interesants gan ar pašmāju notikumiem, gan arī ar starptautiskajām sacensībām. Starp daudzajiem notikumiem vēlos izcelt tieši Ziemeļvalstu jauniešu burāšanas čempionātu, kurš norisināsies Pērnavā. Tas mums būs ļoti svarīgs gan sportiskajā ziņā, gan arī sadarbības ziņā, jo šogad esam aktīvi iesaistījušies Ziemeļvalstu burāšanas federācijas darbā. Otrs nozīmīgs notikums būs 2018. gada Jaunatnes Olimpiādes atlase, kurā vēlu mūsu sportistiem ceļazīmes uz Argentīnu!

Noslēdzot gadu, vēlos izteikt pateicību visiem, kuri ir iesaistījušies Latvijas burāšanas tradīciju turēšanā un mūsu sportistu sasniegumu sekmēšanā. Paldies sportistu vecākiem, treneriem, jahtklubiem - to vadībai un personālam, tiesnešiem un kvalifikācijas komisijai, sponsoriem un protams pašiem burātājiem!

 

Novēlu Jums Jaunajā gadā augstus sportiskos sasniegumus, kā arī ticību, spēku un enerģiju savu mērķu realizēšanai!

 

Ansis Dāle

Prezidents


 


Pievienoja: Oskars Krūze 2016.12.29 12:26

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri