Noslēdzies Pasaules čempionāts Optimist klasē Portugālē

Noslēdzies Pasaules čempionāts Optimist klasē Portugālē Vilamūrā (25. 06 - 04.07.2016). Komanda atgriezusies mājās pēc intensīviem 6 dienu individuālajiem braucieniem un 2 dienu komandu sacensībām. Šogad PČ piedalījās 64 valstis,  kas ir rekorliels valstu skaits!
3 dienas (6 braucieni) PČ formātā ir kvalifikācijas sacensības, nākamās 3 dienas ir fināla braucieni (5 braucieni). Sportisti tika sadalīti 4 grupās - prestižajā zelta flotē, sudraba, bronzas un emeralda grupās.
Laika apstākļi sportistiem sagādāja daudz pārsteigumu un situācija mainījās nevis pa dienām, bet pa minūtēm -  nebija līdzīgu startu pat viena brauciena ietvaros, kas prasīja no burātājiem nemitīgu spēju paredzēt situāciju un attiecīgi mainīt brauciena stratēģiju un taktiku. Mainījās īsā laikā gan vēja stiprums (no vieglas, mainīgas brīzes, kas var arī "nolūst pa visam" uz īstu Atlantijas okeāna brīzi), vēja virziena biežās maiņas, okeāna viļņu īpatnības, vēja straumju rašanās, paisuma/bēguma ietekme utt., utt. Sportistiem tas bija ļoti liels izaicinājums, it īpaši tām valstīm, kas atrodas ģeogrāfiski tālu no okeāna kā pastāvīgās treniņu vietas.
 Neskatoties uz visām grūtībām un iespaidīgo konkurenci (255 vislabākie Optimist klases burātāji, kas izgājuši daudzpakāpju vietējās atlases no kopumā 64 valstīm) Mārtiņš Atilla (LAT 59) ienesa Latvijas burātāju vārdu godpilnajā zelta flotē un pabeidza sacensības kā 57. Tas ir ļoti labs rezultāts 12 gadu vecumā, ņemot vērā pagājušā gada PČ, kad Mārtiņš sasniedza tikai bronzas floti un ierindojās kopumā 147 vietā.
Eduards Pļaviņš (LAT 120) sasniedza sīvā konkurencē sudraba floti un kopvērtējumā ierindojās 110. vietā (PČ 2015 Eduards bija bronzas flotē un kopvērtējumā 163. vietā).
Agate Einause, Elza Cibule un Sāra Leila Tolstika strtēja emeralda flotē un attiecīgi kopvērtējumā sasniedzot 223. vietu, 226. vietu un 249 vietu.
PČ uzvarētājs ir MAX Wallenberg (Šveice), 2. vietu ieguva Mathias Berthet (Norvēģija) un 3. vietu Muhammad Fauzi Kaman Shah (Malaizija).Labāka meiteņu ieskaitē bija Viktorija Schultheis (Malta).

Valstu kopvērtējumā, kur tika saskaitītas visu sportistu iegūtās vietas, Latvija atrodas 35 vietā (43. vieta pagājušajā gadā), kas ir ievērojami pirms Lietuvas un Igaunijas.

Pasaules čempionāts ir noslēdzies, mūsu sportisti ir ieguvuši ļoti labu pieredzi tik augsta līmeņa sacensībās un vēlreiz visi mēs sakām lielu paldies LZS, mūsu klubiem un treneriem, vecākiem un atbalstītājiem.

Informāciju sagatavoja Inga Jākobsone, komandas vadītāja Optimist klases PČ 2016 Portugālē

 

 

Rezultāti -

 

 
 


Pievienoja: Oskars Krūze 2016.07.5 17:24

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Rolands Kumpins , Andris Uiska

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri