Noslēdzies Pasaules Čempionāts 2016 Ice-Optimist

Pasaules Čempionāts 2016 Ice-Optimist

 

Šajā sezonā par pasaules čempionāta norises vietu bija izvēlēta Pērnava. Bet nelabvēlīgo ledus apstākļu dēļ čempionāts pārcēlās uz Igaunijas vidieni un notika uz Vortsjarv ezera. Jahtklubs Engure uz čemionātu devās četru dalībnieku sastāvā. Svētdienas vakarā Igaunijā ieradās Leila Helga Sāra Tolstika, Loreta Amsila un Ričards Jurciņš un pirmdienas vakarā pievienojās arī Rihards Pļaviņš. Vēl uz Pasaules čempionātu no Latvijas bija ieradušies Eduards Pļaviņš (Rīgas jahtklubs) un Laura Ozoliņa (Usmas jahtklubs).

 

Pirmdiena bija oficiālā treniņu diena un arī reģistrācija sacensībām. Vēja trūkuma dēļ un arī slikto ledus apstākļu dēļ pirmdienā treniņbraucieni nenotika. Otrdienas rītā visi jau pulcējās ezera krastā uz atklāšanu. Pēc atklāšanas ceremonijas tiesneši paziņoja, ka nelabvēlīgo ledus apstākļu dēļ pirmajā oficiālajā sacensību dienā starti tiek atcelti. Silto laika apstākļu dēļ uziešana uz ledus bija kļuvusi bīstama. Pēc prognozes naktī bija gaidāms sals un līdz ar to arī labvēlīgāki ledus apstākļi turpmākajās dienās.

 

Trešdienas rītā termomerta stabiņš bija noslīdējis sešus grādus zem nulles. Retie zemie mākoņi solīja labvēlīgu vēju un, pēc laika apstākļu prognozes, pēcpusdienā bija gaidāma saulīte. Pirmais starts tika dots 11:00. Mērens vējš visas dienas garumā 3 – 5 m/s. Kopā tika veikti četri braucieni. Vēja stiprums saglabājās pirmajos trijos braucienos, bet ceturtajā braucienā vējš samazinājās. No jahtkluba Engure dalībniekiem vislabāk veicās Sārai, kas pirmajos divos braucienos finišēja 4. vietās, un pēc pirmās sacensību dienas kopvērtējumā 9. vieta, Loretai kopvērtējumā 30. vieta, Ričardam kopvērtējumā 31. vieta, Rihardam pirmajā dienā kopvērtējumā 33. vieta. Pēc pirmās sacensību dienas labu rezultātu izdevās sasniegt Eduardam Pļaviņam kopvērtējumā ierindojoties 5. vietā. Laura Ozoliņa cīnījās ar tehniskām un taktiskām problēmām un ierindojās 26. vietā.

 

Pa nakti atkal labi piesala un ceturtdienas rītā arī vējš bija palicis stiprāks. Pirmais starts 11:00. Uz ezera ieradāmies laicīgāk, lai varētu pārbaudīt inventāru stiprāka vēja apstākļos. Šodien vējš brāzmās sasniedza 7-8 m/s. Jaunieši devās treniņbraucienā un stiprākā brāzmā Loretas laivai neizturēja masta stiprinājums un masts kreicē nokrita. Līdz statam vēl bija palicis pietiekami daudz laiks, lai paspētu salabot mastu un nostāties uz starta līnijas. Otrajā dienā jaunieši savas pozīcijas neatdeva un pat izdevās pakāpties augstākās vietās. Drosmīgi cīnījās Rihards, kurš vairākas reizes nesavaldīja stiprajā vējā laivu un izkrita no tās. Bet cīnītāja gars lika sēsties atpakaļ laivā un turpināt sacensības. Sāra turpināja nostiprināt savu atrāvienu no tuvākās konkurentes meiteņu ieskaitē un arī pakāpās kopvērtējumā uz sesto vietu.

 

 

Kopvērtējumā Jahtkluba Engure jaunieši izcīnīja sekojošas vietas. Leilai Helgai Sārai Tolstikai augstā 6. vieta kopvērtējumā un Pasaules čempiones tituls meiteņu ieskaitē, Ričardam Jurciņam 28. vieta, Loretai Amsilai 30. vieta un 4. vieta meiteņu ieskaitē, Rihardam Pļaviņam 31. vieta. Vēl Latvijas pārstāvji Eduards Pļaviņš izcīnīja augsto 10. vietu un Laura Ozoliņa ierindojās 24. vietā.
Pievienoja: Oskars Krūze 2016.02.25 12:01

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri