Piemineklis bojā gājušo Latvijas burātāju piemiņai

Š.g. 28. jūlijā apritēja 20 gadi kopš Latvijas burāšanas vēsturē briesmīgākās traģēdijas - viesuļvētras, kas ne vien nogremdēja un sadragāja vairākas jahtas, bet arī atņēma 4 burātāju dzīvības. Pieminot smago traģēdiju, 28. jūlija vakarā Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Armands Plāte, vētrā bojā gājušo burātāju tuvinieki un izdzīvojušie aculiecinieki, nolika ziedus pie pieminekļa bojā gājušajiem burātājiem.

Piemineklis atrodas Vecāķos, Pludmales ielas galā. To var atrast jūrai tuvākajā kāpā, aizejot līdz pludmalei un pēc tam vēl ~ 200 m uz Carnikavas pusi. Piemineklis redzams arī no pludmales.

Armands Plāte: "Dzīvība ir ļoti trausla, un arī burāšanā, lai gan paši varbūt to neapzināmies, mums nākas riskēt ar savu dzīvbu. 1988. gada 28. jūlija viesuļvētra ir unikāls gadījums Latvijas burāšanas vēsturē, taču mums jāsaglabā modrība! Mums jāsaglabā piemiņa! Un, lai šo piemiņu un modrību saglabātu, Latvijas Zēģelētāju savienības nākamajā pilnsapulcē es ierosināšu 28. jūliju pasludināt par bojā gājušo burātāju piemiņas dienu."

Foto: Ilze Prūse
 

Pievienoja: Ilze Prūse 2008.08.1 14:47

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri